Potrącenie pieszego na zakopiance w Poroninie (ZDJĘCIA)

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek 22 sierpnia na zakopiance w Poroninie. 72-letni pieszy został potrącony na przejściu przez samochód osobowy. Prowadzący otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. 

– Do kolejnego już dzisiaj niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na DK-47 w miejscowości Poronin. Po godzinie 13.30 na przejściu dla pieszych potrącony przez samochód został 72-letni mężczyzna, który prowadził rower. W wyniku potrącenia mężczyzna doznał obrażeń ciała. Po udzielonej mu pierwszej pomocy na miejscu wypadku trafił do zakopiańskiego szpitala – informuje Roman Wolski z KPP w Zakopanem.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów zakopiańskiej drogówki wynika, iż 42-letni kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z ulicy Kasprowicza w Poroninie nie udzielił pierwszeństwa mężczyźnie doprowadzając do jego potrącenia. W chwili zdarzenia drogowego był trzeźwy. W związku z powyższym kierowca samochodu osobowego ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz nałożono na niego 10 punktów karnych. Apelujemy o ostrożność.

R.W.#policjazakopane

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.