Szczawnica. Jechał pijany i bez prawka

22-latek z powiatu limanowskiego może spędzić za kratkami nawet do 5 lat. Mężczyzna prowadził swój pojazd pod wpływem alkoholu oraz bez prawa jazdy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Szczawnicy. Ostatecznie skończył swoją jazdę na ogrodzeniu jednej z posesji. 

W środę po północy policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy podczas patrolu zauważyli na skrzyżowaniu ulic Szalaya i św. Krzyża w Szczawnicy samochód osobowy marki BMW, którego kierujący z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie i wpadł w niekontrolowany poślizg. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając polecenie kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zlekceważył polecenia funkcjonariuszy, przyspieszył i pojechał dalej.

Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, m.in. jechał z dużą prędkością pod prąd i wyłączał światła, chcąc zapewne zgubić policyjny radiowóz. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast podbieli do rozbitego samochodu. Za kierownicą bmw siedział 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. W środku pojazdu znajdowała się dwójka pasażerów. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki młodego kierowcy.

22-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,27 promila. Nie posiadał także prawa jazdy, które stracił niespełna dwa tygodnie wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 22-latek został przewieziony do szczawnickiego komisariatu, a po wykonaniu czynności zwolniony. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu wysoka grzywna, kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.