Gmina Oświęcim. Zwłoki wydobyte z Wisły zidentyfikowane

Znamy wyniki badań profilu DNA zwłok znalezionych w kwietniu bieżącego roku, w rzece Wiśle na terenie miejscowości Dwory Drugie (gmina Oświęcim). Ciało należy do 42-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, którego poszukiwania trwały od grudnia 2021 roku. 

W kwietniu 2022 roku na terenie miejscowości Dwory Drugie (gmina Oświęcim) mieszkaniec Oświęcimia podczas spaceru nad brzegiem Wisły dostrzegł w wodzie ludzkie zwłoki.  Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Strażacy  wyłowili z wody zwłoki będące w znacznym stadium rozkładu. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji podczas której pobrany został  materiał DNA. Oświęcimscy śledczy materiał przekazali do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji celem identyfikacji.

– Do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji trafiło również DNA pobrane wcześniej od członków rodziny zaginionego 42 – letniego mężczyzny z powiatu oświęcimskiego, którego poszukiwania były prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu od 8 grudnia 2021 roku – informuje KPP w Oświęcimiu.

Materiał biologiczny pobrany podczas sekcji zwłok znalezionych w Wiśle został poddany analizie zgodności genetycznej DNA z materiałem pobranym od członków rodziny zaginionego 42-latka. Wynik badań potwierdził przypuszczenia policjantów i pozwolił na zidentyfikowanie zwłok jako należących do zaginionego. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia oświęcimska prokuratura.

źródło: Małopolska Policja 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.