Jordanowski Hugon podbija Sycylię!

 Jak wiadomo, podróże kształcą, rozwijają i pozwalają poznać świat. Na początku roku szkolnego wracamy do wspomnień jednego z uczniów z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, który miał okazję odwiedzić z swoimi rówieśnikami miasto Palermo, znajdujące się na Sycyli.

-Jakiś czas temu wróciliśmy z tygodniowego pobytu w Palermo, gdzie mogliśmy doskonalić znajomość języka angielskiego oraz poznać sycylijską kulturę w ramach projektu POWER “Wielojęzyczny Kołłątaj otwiera drzwi do kariery”. Codziennie uczestniczyliśmy w spotkaniach z włoską młodzieżą, której przekazywaliśmy wiedzę zdobytą na zajęciach przygotowawczych realizowanych w naszej szkole. Dzięki integracji z rówieśnikami zobaczyliśmy Palermo w całej okazałości. Poznaliśmy codzienne życie i realia, w których żyje włoska młodzież.  Mieliśmy sposobność wykorzystać i doskonalić zdobyte kompetencje językowe. Wyjazd również pogłębił naszą wiedzę oraz dał możliwość rozwoju praktycznych umiejętności dotyczących podjęcia w przyszłości zatrudnienia. Nie ulega wątpliwości, że dzięki temu z łatwością będziemy mogli za kilka lat wkroczyć na rynek pracy. W ciągu siedmiu dni zwiedziliśmy Palermo oraz pobliskie Montreale, które zachwyciły nas niesamowitą, oryginalną architekturą i krajobrazem. Słoneczna i ciepła Sycylia urzekła nas swoim pięknem. Poznaliśmy kulturę i tradycję tego regionu Włoch. Cały projekt i jego forma zachęciły każdego z nas do kolejnych podróży, poszerzania horyzontów i rozwijania kluczowych kompetencji pomocnych w realizacji wybranej przez siebie drogi kariery. Będziemy miło wspominać ten wyjazd, ponieważ uzyskana wiedza w trakcie trwania projektu, okazała się być bardzo przydatna w życiu codziennym. Zdobyte umiejętności wykorzystujemy w sposób praktyczny i dzięki temu ścieżka kariery zawodowej nie jest już dla nas abstrakcją, ale wyzwaniem, które motywuje nas do konkretnych działań- Wspomina jeden z uczestników wymiany, która miała miejsce przed wakacjami 2022. 

Natomiast już niebawem kolejna grupa uczniów z Jordanowskiego Liceum w poleci na kolejne wymiany w różne zakątki Europy w ramach programów POWER i Erasmus+, o czym z pewnością będziemy informować

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.