Libiąż. Próbował uciekać przez balkon

Policjanci zatrzymali 41-latka, który próbował uciec przez balkon w swoim domu po tym jak zobaczył mundurowych przy drzwiach wejściowych. W mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę. Za posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 30 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu weryfikując ustalenia operacyjne udali się do jednej z miejscowości w gminie Libiąż. Gdy jeden z funkcjonariuszy zapukał do drzwi domu, usłyszał jak w drzwiach przekręca się klucz a drugi z policjantów zauważył przez okno jak znajdujący się w domu mężczyzna wyrzuca dwa woreczki. Następnie lokator skierował się do pomieszczenia, gdzie znajduje się balkon, którym chciał uciec.

Nie udało mu się przechytrzyć funkcjonariuszy, którzy przewidzieli jego ruch i czekali już na niego pod oknem balkonowym. Następnie razem z zatrzymanym mężczyzną weszli do środka domu  skąd wyczuwalna była charakterystyczna woń marihuany.  W łazience policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa  woreczki foliowe –  jak się okazało później z marihuaną i amfetaminą. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono również inne worki z zawartością poporcjowanych już narkotyków. Łącznie zabezpieczono 13 gramów   marihuany oraz  blisko 43 gramów amfetaminy.

Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.