Polak zaginął w Tatrach Słowackich

Słowaccy ratownicy górscy poszukują Polaka, który w sobotę 3 września zaginął w Tatrach Słowackich. 57-letni turysta nie został jeszcze odnaleziony, a w poszukiwaniach biorą udział również ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

3 września 2022 r. w późnych godzinach wieczornych turysta z Polski poinformował słowackich ratowników, że jego kolega, z którym miał się spotkać po wędrówce o 17:00 w okolicy Popradzkiego Stawu, nie wrócił z wejścia w Tatry Wysokie.

Według informatora zaginiony wyszedł w góry 2 września Doliną Złomisk do Wysokiej i miał kontynuować podróż przez Kohútik na Rysy. – Nie można było skontaktować się z zaginionym telefonicznie ani go zlokalizować, ponieważ nie miał przy sobie telefonu komórkowego. W nocy ratownicy HZS we współpracy z polskimi ratownikami TOPR z Dolinki Smoczej przeszukali ścianę Wysokiek za pomocą dronów, niestety bezskutecznie. Wraz z nadejściem nowego dnia ratownicy HZS zaczęli przeszukiwać wspomniane miejsca z powietrza i na ziemi. Pojechali do Doliny Białej Wody, gdzie rozpoczęli poszukiwania naziemne z pomocą psów i we współpracy z załogą VZZS przeszukali zaplanowaną trasę przemieszczania się zaginionego drogą powietrzną. Ratownicy HZS z pokładu śmigłowców zlokalizowali bliżej nieokreślony obiekt w północnej ścianie Wysokiej, później potwierdzono, że był to śpiwór. Następnie pieszo i z pomocą dronów przeszukiwano okolice Doliny Ciężkiej oraz odcinek szlaku od Galerii Gankowej do Przełęczy Waga – informuje Horska Záchranna Služba.

Poszukiwania trwały do ​​godzin wieczornych, zaginiony 57-latek nie został jeszcze odnaleziony. Ratownicy HZS będą kontynuować poszukiwania we współpracy z Departamentem Lotnictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.