Limanowa. Wiózł 4 pasażerów w bagażniku

Bardzo duże zdziwienie czekało na funkcjonariuszy KPP w Limanowej po zatrzymaniu samochodu osobowego marki VW w niedzielę 4 września na ulicy Bronisława Czecha w Limanowej. W bagażniku pojazdu znajdowało się bowiem aż czterech pasażerów. 

W niedzielę (4 września 2022 roku) około godziny 22:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej na ul. Bronisława Czecha zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Caddy. Jak się okazało w pojeździe podróżowało 9 osób. Funkcjonariusze sprawdzili dowód rejestracyjny, w którym jasno było określone że tym pojazdem może podróżować maksymalnie pięć osób.

Czterech pasażerów siedziało w bagażniku. Za to przewinienie policjanci zatrzymali 25-letniemu kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1200 zł i 4 punkty karne – relacjonuje KPP w Limanowej.

Przypomnimy, że przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ale przede wszystkim stanowi to ogromne zagrożenie dla wszystkich pasażerów szczególnie podczas zdarzeń drogowych.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.