Szukali go w Tatrach, a był w domu

57-letni turysta, którego słowaccy ratownicy Horskiej Zachrannej Służby poszukiwali od soboty 3 września przebywał przez ten czas w … domu, do którego wrócił nie informując nikogo. Mężczyzna wrócił cały i zdrowy, tymczasem w Tatrach Słowackich szukało go 50 ratowników z psami i dronami oraz śmigłowce. 

3 września 2022 r. w późnych godzinach wieczornych turysta z Polski poinformował słowackich ratowników, że jego kolega, z którym miał się spotkać po wędrówce o 17:00 w okolicy Popradzkiego Stawu, nie wrócił z wejścia w Tatry Wysokie.

Według informatora zaginiony wyszedł w góry 2 września Doliną Złomisk do Wysokiej i miał kontynuować podróż przez Kohútik na Rysy. – Nie można było skontaktować się z zaginionym telefonicznie ani go zlokalizować, ponieważ nie miał przy sobie telefonu komórkowego. W nocy ratownicy HZS we współpracy z polskimi ratownikami TOPR z Dolinki Smoczej przeszukali ścianę Wysokiek za pomocą dronów, niestety bezskutecznie. Wraz z nadejściem nowego dnia ratownicy HZS zaczęli przeszukiwać wspomniane miejsca z powietrza i na ziemi. Pojechali do Doliny Białej Wody, gdzie rozpoczęli poszukiwania naziemne z pomocą psów i we współpracy z załogą VZZS przeszukali zaplanowaną trasę przemieszczania się zaginionego drogą powietrzną. Ratownicy HZS z pokładu śmigłowców zlokalizowali bliżej nieokreślony obiekt w północnej ścianie Wysokiej, później potwierdzono, że był to śpiwór. Następnie pieszo i z pomocą dronów przeszukiwano okolice Doliny Ciężkiej oraz odcinek szlaku od Galerii Gankowej do Przełęczy Waga – informowała Horska Záchranna Služba.

Mężczyzna w czasie poszukiwań był w domu

Akcja poszukiwawcza 57-latka trwała przez trzy dni. Wzięło w niej udział 47 ratowników Horskiej Záchrannej Służby oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z psami tropiącymi, dronami oraz śmigłowce.

Jak się okazało mężczyzna cały i zdrowy wrócił z Tatr Słowackich do swojego domu,  nie informując przy tym nikogo. Słowackich ratowników o tym fakcie poinformował telefonicznie zgłaszający zaginięcie.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.