Umowy IT. Jak najlepiej zabezpieczyć się przez zleceniem

W obecnych czasach praktycznie wszystkie firmy korzystają z usług branży IT. Podstawą dobrze wykonanego zlecenia jest przede wszystkim prawidłowo sporządzona umowa, która powinna być skonsultowana z prawnikiem. W artykule wytłumaczymy, dlaczego. 

Działalność biznesową w dzisiejszych czasach kształtuje rozwój technologii. Nie wyobrażamy sobie prowadzenia biznesu bez użycia najnowszych rozwiązań informatycznych. Jest to podstawa powodzenia naszych działań i późniejszych sukcesów. Na rynku istnieje wiele podmiotów świadczących usługi IT. Warto zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować wszystkich informacji na temat zleceniobiorcy. Dlatego nie możemy obejść się bez uregulowania warunków współpracy między zlecającym usługi IT a ich wykonawcą lub dostawcą sprzętu i funkcjonalności.

Jeśli decydujesz się na budowę strony internetowej, pozycjonowanie czy  SEM to konieczne będzie sporządzenie dobrej umowy. Nie każdy z nas jest specjalistą w tym temacie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest konsultacja z prawnikiem, najlepiej specjalistą od prawa nowych technologii. Po weryfikacji umowy przez prawnika będziesz mieć pewność, że zabezpieczysz należycie swoje interesy i zminimalizujesz ryzyko biznesowe.

Polecamy więc skorzystanie z  kancelarii, która zajmuje się sporządzeniem umów IT. Do usług należą:

  •  sporządzanie i opiniowanie przez prawnika umów IT, w tym umów wdrożeniowych, umów utrzymania, umów serwisowych, umów na zakup sprzętu IT lub oprogramowania;
  •  opracowywanie i opiniowanie wzorów umów, w tym ogólnych warunków umów IT,
  •  doradztwo prawne świadczone przez prawnika umów prawa autorskiego, w tym zakresie oferujemy m.in. sporządzanie i opiniowanie umów dotyczących zakupu licencji oraz umów przeniesienia praw autorskich,
  • przygotowanie i opiniowanie umów na budowę strony internetowej, umów na SEO, umów na SEM.

– Jesteśmy przekonani, że prawidłowo skonstruowana przez prawnika umowa wdrożeniowa pozwala zabezpieczyć interesy Klienta. Przed przystąpieniem do konstruowania umowy ustalamy z Klientem jego oczekiwania, definiujemy pojęcia, określamy rezultaty, które chce osiągnąć. Korzystając z dostępnych rozwiązań prawnych wypracowujemy optymalne rozwiązania pozwalające osiągnąć cel umowy, ale także zabezpieczyć płatności oraz umożliwić na jak najkorzystniejszych warunkach dochodzenie odpowiedzialności w razie nienależytego wykonania umowy – czytamy na stronie Kancelarii Prawnej Capital Legal.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.