Dominacja Igi Świątek w finale US Open!!!

Cóż za niesamowity sukces obecnie najlepszej tenisistki świata. Iga Świątek pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur i zdobyła swój trzeci w karierze wielkoszlemowy tytuł, dodatkowo umacniając się na czele światowego rankingu WTA. Na nowojorskich kortach nie było na Polkę mocnych.

Finał wielkoszlemowego US Open,  który na żywo oglądało ponad 22 tysiące fanów zapowiadał się niezwykle ciekawie. Naprzeciw siebie stanęły bowiem dwie tenisistki, które potrafią stworzyć niesamowitą, tenisową ucztę. W ich czterech bezpośrednich spotkaniach Jabeur i Świątek odniosły po dwa zwycięstwa.

Pierwszy set przebiegał po myśli Igi Świątek. Nasza tenisistka szybko przełamała rywalkę z Afryki Północnej i wyszła na prowadzenie 3:0. W kolejnym gemie Polka straciła swoje podanie, ale później po raz kolejny wróciła na właściwe tory. Wspaniałe, mocne i co najważniejsze celne zagrania najlepszej obecnie tenisistki świata sprawiły, że inauguracyjna partia zakończyła się w stosunku 6:2 już po 31 minutach.

Druga odsłona finałowego pojedynku na nowojorskim korcie centralnym Arthur Ashe Stadium była bliźniaczo podobna do pierwszego seta. Już w drugim gemie Iga Świątek przełamała Jabeur i po wygraniu swojego podania wyszła na prowadzenie 3:0. Następnie Tunezyjce udało się obronić swoje podanie i przełamać Polkę. W kolejnych dwóch gemach tenisistki traciły swoje podania i zapowiadała się znakomita i zacięta końcówka partii. I tak było. Walka toczyła się punkt za punkt i gem za gem, a o wszystkim zadecydował tie-break, w którym nasza tenisistka zwyciężyła do 5 i w całym meczu 6:2, 7:6 (5).

To trzeci w karierze wielkoszlemowy tytuł w karierze Igi Świątek,  dodajmy jeszcze bardzo krótkiej. Polka po dwóch zwycięstwach we French Open udowodniła, że nie tylko wolna maczka, ale i najszybsze korty świata są jej wielkim atutem. Po prostu jest najlepsza na świecie!!!