Tarnów. Jechał 140 km/h w obszarze zabudowanym (ZDJĘCIA)

20-latek z gminy Tarnów przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 90 km/h. Policyjny radar wskazał, że na liczniku pirata było 142 km/h. Za brawurową jazdę mężczyzna pożegnał się z uprawnieniami na trzy miesiące i czeka go sprawa w sądzie.

W niedzielę, w godzinach popołudniowych policjant ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie zwrócił uwagę na mini coopera, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym ( gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h). Funkcjonariusz sprawdził prędkość, z jaką poruszał się pojazd. Wynik na wyświetlaczu pokazywał … 142 km/h. Kierowca rozwinął taką prędkość, wykorzystując kilkusetmetrowym prosty odcinek ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie, na której występuje kilka przejść dla pieszych.

Brawurową jazdę kierowcy przerwał policjant ruchu drogowego zatrzymując mini coopera  do kontroli. Za złamanie limitu prędkości na 20-latka z gminy Tarnów nałożony został mandat karny w wysokości 2500 zł, którego młody mężczyzna jednak nie przyjął. W związku z odmową jego przyjęcia został sporządzony wniosek o ukaranie drogowego pirata do tarnowskiego sądu. Teraz czeka go postępowanie przed sądem, który za popełnione wykroczenie może nałożyć grzywnę nawet do 30 000 złotych.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.