Duży pożar w Marcinkowicach (ZDJĘCIA)

Kilka zastępów straży pożarnej z Nowego Sącza i gminy Chełmiec walczyło z pożarem drewnianego domku/altanki, który wybuchł w godzinach południowych 14 września nad rzeką Dunajec w Marcinkowicach. 

14 września o godzinie 11.19 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krasne Potockie oraz OSP Klęczany zadysponowane zostały do działań w Marcinkowicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru wolno stojącego drewnianego budynku (altana/ domek).

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej budynek w całości objęty był pożarem. Budynek znajdował się w znacznej odległości od innych zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na inne budynki. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na płonący budynek.

Przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe oraz dogaszono płonące wyposażenie. Po ugaszeniu pożaru skontrolowano teren po pożarze na możliwość wystąpienia ukrytych zarzewi ognia. Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.