Kierowca z powiatu tarnowskiego miał prawie 3,5 promila

Tarnowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 45-letniego kierującego, który przekroczył prędkość o 20 km/ h. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek ( tj.13.09.br.)  o godzinie 13.00, w Porębie Radlnej policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli  osobową toyotę.

– Kierujący nią mężczyzna  przekroczył dopuszczalną prędkość w tym rejonie o ponad 20 km/h. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu, zachowujący się na pozór bez zarzutu. Nastąpiło sprawdzenie podstawowych dokumentów oraz badanie alkomatem.  Na wyświetlaczu pokazało się  prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przed chwilą wypił dosłownie jedno piwo i wsiadł do samochodu. W związku z czym stracił prawo jazdy, a jego samochód został przekazany osobie wskazanej – informuje KMP w Tarnowie.

Niechlubnego rekordzistę czeka teraz postępowanie karne za naruszenie art.178a kodeksu karnego (prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu)  Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat,  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.