Cracovia remisuje w Krakowie z Pogonią

W meczu 10 kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia zremisowała na stadionie przy ulicy Kałuży 1:1 z ekipą Pogoni Szczecin. Bramkę na wagę jednego punku zdobył w 73 minucie Benjamin Källman.

Pojedynek Krakowian z ekipą z województwa zachodniopomorskiego zapowiadał się niezwykle ciekawie. Obie drużyny znajdowały się w czołówce i trzy punkty mogły być bardzo cenną zdobyczą zarówno dla Cracovii, jak i Pogoni. Szczecinianie mogli znaleźć się na czele ligowej tabeli, natomiast ekipa z Małopolski zbliżyć się do miejsc dających grę w pucharach.

Pierwsza część spotkania była nudna, a piłkarze oddali zaledwie jeden cenny strzał na bramkę rywali. Emocje pojawiły się dopiero w drugich 45 minutach. Na prowadzenie w 70 minucie za sprawą Kamila Grosickiego wyszła Pogoń Szczecin. Odpowiedź gospodarzy była bardzo szybka, bo już trzy minuty później jeden punkt gospodarzom zapewnił Benjamin Källman.

Cracovia – Pogoń Szczecin 1-1 (0-0)
Bramki: Benjamin Källman 73 – Kamil Grosicki 70

Cracovia: 23. Karol Niemczycki – 25. Otar Kakabadze, 24. Jakub Jugas, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghiță, 4. Paweł Jaroszyński (78, 3. Michal Sipľak) – 38. Jakub Myszor (78, 10. Jewhen Konoplanka), 18. Takuto Oshima, 22. Florian Loshaj, 11. Michał Rakoczy (68, 71. Patryk Makuch) – 9. Benjamin Källman (82, 8. Mathias Hebo Rasmussen).

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata – 21. Jean Carlos Silva (62, 18. Michał Kucharczyk), 8. Damian Dąbrowski, 99. Mateusz Łęgowski (72, 14. Kamil Drygas), 27. Sebastian Kowalczyk (72, 22. Wahan Biczachczjan), 11. Kamil Grosicki – 10. Luka Zahovič (86, 17. Mariusz Fornalczyk).

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).