15-latek, który zginął w Rogoźniku jechał bez świateł

Małopolska Policja podała szczegółowe informacje na temat tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę 17 września na terenie miejscowości Rogoźnik. 15-letni chłopak jadący crossem po zderzeniu z osobówką zginął na miejscu. Jak się okazało nastolatek jechał bez świateł i uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. 

W minioną sobotę 17 września około godziny 19, policjanci z Wydział Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do obsługi  wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego w miejscowości Ludźmierz. Po dotarciu  na miejsce, policjanci zastali strażaków i osoby postronne, które udzielały pomocy nieprzytomnemu motocykliście. Po chwili na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała akcję ratunkową.

Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-letniego kierującego jednośladem, mieszkańca Rogoźnika. Do wypadku doszło po zmierzchu na drodze wojewódzkiej nr 957, na nieoświetlonym odcinku o dopuszczalnej prędkości 90 km/h. Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki.

Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu. Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez nowotarskich policjantów postępowania.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.