Czy na terenie Sufczyna grasuje podpalacz? (ZDJĘCIA)

Pracowite godziny mieli w nocy oraz na ranem 20 września strażacy z powiatu brzeskiego. W ciągu kilku godzin na terenie gminy Dębno, a dokładniej w miejscowości Sufczyn spłonęła stodoła, a także sąsiedni budynek. Możliwe, że sprawcą zdarzeń jest podpalacz.

Dwa pożary w odstępie zaledwie kilku godzin wybuchły na terenie miejscowości Sufczyn, leżącej w gminie Dębno (powiat brzeski). W poniedziałek 19 września około godziny 21:30 strażacy walczyli z ogniem, który objął budynek gospodarczy – stodołę. Po sześciu godzinach akcji gaśniczej niestety nie udało się uratować obiektu. Na miejscu działali strażacy z JRG Brzesko oraz OSP Dębno, OSP Łoniowa, OSP Łysa Góra i OSP Perła. Straty wyceniono na pond 100 tysięcy złotych.

Kolejny alarm strażacy usłyszeli około godziny 7 rano 20 września. Jak się okazało ogień pojawił się w budynku gospodarczym, znajdującym się w sąsiedztwie stodoły, która spłonęła. Na całe szczęście szybką akcję gaśniczą przeprowadzili ochotnicy z Dębna i udało się wygrać walkę z pożarem.

Czy było to działanie podpalacza?

Sprawę dwóch pożarów, który wydarzyły się w odstępie zaledwie kilku godzin badają teraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Prawdopodobnie było to działanie podpalacza, który wzniecił ogień w tych dwóch obiektach gospodarczych. Na całe szczęście w zdarzeniach nikt nie został poszkodowany.

fot. OSP Łoniowa

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.