Pcim. 38-latek z powiatu nowotarskiego pijany zasnął w skradzionym pojeździe na stacji paliw

Niecodzienna historia miała miejsce w poniedziałek 19 września około 6 rano na stacji paliw w Pcimiu. 38-latek z powiatu nowotarskiego przyjechał na nią będąc kompletnie pijany, a jak się później okazało pojazd którym podróżował, był skradziony. Mężczyzna nie spodziewał się takiej pobudki, ponieważ gdy tylko otworzył oczy, zobaczył przed sobą funkcjonariuszy Policji. 

W poniedziałek (19.09.22r.) około 6 rano myśleniccy policjanci zostali skierowani do Pcimia, gdzie według zgłoszenia świadków na stację paliw wjechał kompletnie pijany mężczyzna. Audi, którym przyjechał było uszkodzone. Samochód miał urwane prawe lusterko i uszkodzoną oponę, którą kierowca bezskutecznie próbował wymienić, samemu ledwo trzymając się na nogach. W końcu  mieszkaniec powiatu nowotarskiego znużony płonnymi próbami naprawy pojazdu wszedł na stację i zasnął. Śpiąc na pewno nie zdawał sobie sprawy, że gdy tylko otworzy oczy ujrzy granatowe mundury myślenickich policjantów, którzy zostali wezwani na miejsce przez klientów stacji benzynowej.

– 38-latek szybko trafił do myślenickiej komendy, zaś uszkodzony pojazd na policyjny parking. Badanie alkomatem zatrzymanego mężczyzny wykazało niemal dwa promile w wydychanym powietrzu. Jak się później okazało był to dopiero początek problemów 38-latka. Podczas gdy zmierzał wspólnie z mundurowymi do policyjnego aresztu, w powiecie nowotarskim właściciel audi zgłosił kradzież pojazdu. Szybko okazało się, że zanim właściciel zorientował się, że ktoś ukradł jego pojazd, ten już był zabezpieczony przez policjantów z Myślenic, a na konto 38-latka wpada kolejny zarzut – informuje KPP w Myślenicach.

Finalnie pojazd powróci do prawowitego właściciela, a mieszkaniec powiatu nowotarskiego usłyszy dwa zarzuty – jazdy w stanie nietrzeźwości i kradzieży. Grożą mu wysokie kary finansowe, utrata prawa jazdy i nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.