Tarnów. Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola

Do bardzo smutnej sytuacji doszło w poniedziałkowy ranek 19 września w miejscowości Radlna, na terenie powiatu tarnowskiego. 36-letnia matka postanowiła wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu i odwieźć do przedszkola dwójkę swoich dzieci w wieku 5 i 6 lat. Policjantom tłumaczyła, że wypiła tylko jedno piwo. 

W poniedziałek rano po godzinie siódmej, 36-latka wsiadła do swojego samochodu, wsadziła do fotelików swoje dzieci w wieku 5 i 6 lat i ruszyła w drogę do przedszkola. Kiedy przejeżdżała przez Radlną, została zatrzymana do kontroli przez policjantów ruchu drogowego z tarnowskiej komendy.

Okazało się, że alkomat wskazał na wyświetlaczu wynik 0,35 mgl/l, tj. ponad 0,7 promila. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła jedno piwo i chciała zawieźć dzieci do przedszkola. Trafiła ona do komisariatu celem wykonania dokumentacji, a dzieci pod opiekę wskazanego członka rodziny.

Nieodpowiedzialne zachowanie kobiety skutkować będzie postępowaniem karny za jazdę pojazdem mechanicznym oraz sprawowaniem opieki na swoimi dziećmi w stanie nietrzeźwości.

źródło: Małopolska Policja 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.