Niemieckie czołgi Leopard nie trafią na Ukrainę!!!

Bundestag odrzucił propozycję opozycyjnej koalicji CDU i CSU w sprawie przekazania przez Niemcy czołgów na Ukrainę. Wniosek nie przeszedł głosami przeciw SPD, Zielonych i FDP. Tak wygląda właśnie niemiecka pomoc. Na nic zdały się ostre słowa Donalda Tuska w Poczdamie. 

W  piątek niemiecki portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) poinformował o skandalicznym głosowaniu w Bundestagu. Niemieccy deputowani z SPD, Zielonych i FDP po raz kolejny wpisali się w narrację Władimira Putina i nie poparli wniosku opozycyjnej koalicji CDU i CSU w sprawie dostarczenia na Ukrainę niemieckich czołgów Leopard. Za przyjęciem propozycji głosowała jeszcze partia AfD.

Debata, która trwała przez ponad godzinę była o tyle dziwna, że głosu nie zabrała minister obrony Christine Lambrecht z SPD. Jest to dowód na tchórzostwo władzy w Niemczech, która najwyraźniej boi się wesprzeć atakowanych Ukraińców. Tłumaczenia rządzących są także absurdalne. Według deputowanych nasi zachodni sąsiedzi dostarczyli Ukrainie do tej pory dużą ilość uzbrojenia i broni, wśród której są między innymi czołgi przeciwlotnicze Gepard i haubice samobieżne. Skarżą się również na bagatelizowanie niemieckiej pomocy.

Rządzący skrytykowali również koalicję CDU i CSU o pozostawienie pustych magazynów i zły stan armii po 16 latach ich rządów. Poseł  z partii CSU Florian Hahn podkreślił, iż w oczekiwaniu na obiecaną przez Niemcy broń inne kraje europejskie przekazały swoje zasoby Ukrainie. Zaznaczył również, że mimo graniczenia z Rosją stały się przez to bezbronne.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.