Pirat drogowy stracił prawo jazdy w Krościenku nad Dunajcem

Dwóch kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego zatrzymała we wtorek 27 września nowotarska Grupa Speed. 40-latek, który w Krościenku nad Dunajcem przekroczył prędkość o ponad 60 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy, natomiast drugi kierował pojazdem bez uprawnień. 25-latek stanie teraz przed sądem. 

We wtorek przed południem, policjanci z nowotarskiej grupy Speed kontrolowali prędkość kierowców na terenie drogi wojewódzkiej nr 969. Podczas przejazdu przez Krościenko nad Dunajcem nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, nagrali kierującego toyotą, który pędził 111 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Zaskoczony widokiem mundurowych 40-letni kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał zgodnie z nowymi przepisami, aż 14 punktów karnych. Z uwagi na to, że popełnił wykroczenie na terenie obszaru zabudowanego, stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

– Natomiast w Tylmanowej policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Mieszkaniec Krościenka za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h, grozi mandat karny w kwocie 200 złotych i 3 punkty karne. Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Nowy Targ 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.