O 18 zawyją syreny w hołdzie asp. sztab. Janowi Biernatowi

Kolejna tragiczna śmierć strażaka. Tym razem podczas działań gaśniczych w województwie łódzkim, a dokładniej w miejscowości Michowice strażak Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP w Skierniewicach 42-letni asp. sztab. Jan Biernat zasłabł. Niestety nie udało się uratować jego życia. O godzinie 18 w całej Polsce zawyją syreny strażackie.  

– Zawsze uśmiechnięty, a także gotowy do pomocy. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem nabytym w trakcie wieloletniej służby. Podczas wspólnych ćwiczeń przekazywał nam ogrom wiedzy, która zostanie z nami na zawsze. Dzisiejsza informacja spowodowała u nas wiele łez i smutku, ponieważ trudno żegnać przyjaciela i kogoś kto był dla nas wzorem. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie śp. Jana Biernata, a także strażakom z KM PSP w Skierniewicach. Żegnaj Janku! – żegnają kolegę druhowie z OSP Skierniewice. Kondolencje złożył także w mediach społecznościowych Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W całej Polsce o godzinie 18 zawyją syreny w hołdzie zmarłemu na służbie strażakowi. – Bracia strażacy o 18.00 włączmy w jednostkach PSP oraz OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci! – informuje Komendant Główny PSP.

fot. OSP Skierniewice 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.