Dawid Kubacki wygrywa w Klingenthal i triumfuje w LGP

Wspaniałą formę podczas zakończonej w niedzielę 2 października Letniej Grand Prix w skokach narciarskich prezentował Dawid Kubacki. Skoczek z Podhala zwyciężył w  niedzielnych zawodach na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal i został triumfatorem cyklu. Na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej stanął nieobecny w Niemczech Kamil Stoch, a Polska triumfowała w Pucharze Narodów.

Już po pierwszej serii niedzielnych zmagań, zaznaczmy bardzo loteryjnej na podium znajdował się Dawid Kubacki. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych nasz skoczek uzyskał 135 metrów. W drugiej swojej próbie Kubacki zaatakował pozycję lidera lotem na 138 metr, co pozwoliło mu zwyciężyć w finałowym konkursie na Vogtland Arenie w Klingenthal.

Na drugiej pozycji ze stratą ponad 11 punktów znalazł się Japończyk Ryoyu Kobayashi, natomiast najniższy stopień podium wywalczył Norweg Daniel Andre Tande.

Pozostali Polacy spisali się słabiej. Na dobrym, trzynastym miejscu znalazł się Kacper Jaroszek, 24 był Stefan Hula, a szansę na trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu LGP zaprzepaścił dyskwalifikacją Paweł Wąsek. Nasz skoczek był ostatecznie 30. Do drugiej serii nie awansowali Piotr Żyła oraz Klemens Murańka.

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix triumfował Dawid Kubacki z przewagą 170 punktów nad  Austriakiem Manuelem Fettnerem, trzykrotnie zwyciężając i raz plasując się na drugim miejscu. Na trzeciej pozycji zmagania w letnim cyklu skoków narciarskich zakończył nieobecny w Niemczech Kamil Stoch, a tuż za nim Paweł Wąsek.

Polacy wygrali też letni Puchar Narodów, dystansując o 131 punktów skoczków z Austrii oraz Niemców.