Szef BBN ruszył na pomoc ofiarom wypadku na DK10 (ZDJĘCIA)

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego płk. Jacek Siewiera, podróżujący w kolumnie prezydenckiej ruszył na pomoc poszkodowanym w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek 14 października na drodze krajowej DK10 w województwie kujawsko-pomorskim. Ranne zostały trzy osoby, a jednej z nich udało się przywrócić akcję serca. 

– W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy oraz ciężarowy. Na miejsce wypadku jako pierwsi dojechali strażacy z OSP Solec Kujawski. W wyniku zdarzenia dwóch pojazdów trzy osoby zostały ranne – informuje OSP Solec Kujawski.

W między czasie drogą krajową DK10 podróżowała kolumna prezydencka z Andrzejem Dudą oraz szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Płk. Jacek Siewiera, będący lekarzem ruszył na pomoc i przystąpił do reanimacji poszkodowanego. Prezydent RP postanowił wstrzymać przejazd kolumny przed przybyciem służb ratunkowych.

Kolumna podróżowała z Bydgoszczy do Torunia, gdzie obyła się prezentacja programu tarczy antyrakietowej o kryptonimie “Wisła” w Centrum Szkolenia Artylerii. Do czasu zabrania rannych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec LPR podróż została wstrzymana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jak się okazało reanimacja, którą rozpoczął szef BBN, z wykształcenia lekarz płk. Jacek Siewiera okazała się skuteczna i poszkodowanemu przywrócono akcję serca.

– U jednego z poszkodowanych doszło do zatrzymania krążenia, w związku z czym niezwłocznie przystąpiono do przywrócenia funkcji życiowych. Ostatecznie do szpitala trafiły trzy osoby po tym, jak jednej z nich udało się przywrócić akcję serca. Kierujący samochodem osobowym został przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Do działań dojeżdżały liczne siły i środki z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy. Na miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo – czytamy na stronie strażaków – ochotników z Solca Kujawskiego.

fot. OSP Solec Kujawski 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.