Bójka nastolatków z policjantami i wyzwiska w Nowym Targu

Wyzwiska i wulgaryzmy wobec nowotarskich funkcjonariuszy Policji, a także naruszenie ich nietykalności cielesnej to efekt interwencji wobec grupy nastolatków, do której doszło we wtorek 11 października przy ulicy Kopernika w Nowym Targu. 

Podczas ustalania tożsamości jeden z chłopaków zachowywał się bardzo arogancko, najpierw odmówił podania policjantom swoich danych osobowych, później wprowadzał w błąd co do swojej tożsamości. Nie wykonywał poleceń wydawanych przez mundurowych, znieważył ich, a w pewnym momencie pchnął jednego z policjantów, naruszając jego nietykalność cielesną. Stanowczo twierdził, że jest nieletni i policjanci nic nie mogą mu zrobić. 14-latek został obezwładniony i umieszczony w radiowozie.

– W tym momencie pozostałe osoby, w tym dziewczyny stały się agresywne i zaczęły znieważać policjantów. Ponadto jeden z chłopaków w wieku 15 lat naruszył nietykalność cielesną policjanta, który obezwładniał agresywnego 14-latka. W związku z popełnieniem czynów karalnych dwie dziewczyny w wieku 15-lat i 14-latek zostali przewiezieni do nowotarskiej komendy – informuje KPP w Nowym Targu.

Nieletnie były trzeźwe, natomiast 14-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 15-latek został na miejscu interwencji przekazany matce, a pozostała trójka po wykonaniu czynności przekazana rodzicom. Sprawy nieletnich zostanie przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu III Wydział Rodzinny i Nieletnich. Dziewczyny odpowiedzą za przestępstwo znieważenia, natomiast chłopaki odpowiedzą za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 14-latek dodatkowo dopowie za umyślne wprowadzenie w błąd, co do swojej tożsamości tj. wykroczenie z art. 65 § 1 kodeksu wykroczeń.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.