Trzy krążki zawodników KS Chochołów na finale Orlen Cup

Pogoda nie rozpieszczała narciarzy, rywalizujących podczas finałowych zawodów letniego cyklu Orlen Cup 2022, które obyły sieniach 14-16 października w Zakopanem. Na podium zawodów stawali dwukrotnie Hektor Kapustik oraz Bartłomiej Czech.

Kobiety rywalizowały jedynie na skoczni narciarskiej. Joanna Kil zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce przegrywając podium zaledwie o 3,5 punktu z Sarą Tajner.

Ósme miejsce w rywalizacji juniorów młodszych na Średniej Krokwi w Zakopanem był Dawid Stasiak, natomiast Jan Mroczkowski ukończył rywalizację na 19 pozycji. W zmaganiach dwuboistów siódmy był Jan Mroczkowski. Warto zaznaczyć również, że w rywalizacji seniorów w dwuboju ósmy był reprezentant Ukrainy w barwach KS Chochołów Erik Kapias. Na skoczni ukończył zmagania na 18 pozycji.

Dwukrotnie na podium stanął Hektor Kapustik. Zarówno na skoczni, jak i w rywalizacji dwuboistów ukończył zawody na trzeciej pozycji. Szymon Byrski był szósty, Illia Chebolda siódmy, a Jakub Karkalik 16 w rywalizacji skoczków narciarskich. W biegu kończącym kombinację norweską tuż za podium finoszował Illia Chebolda, Jakub Karkalik był 7, a Szymon Byrski 15.

Bardzo dobrze zaprezentował się na skoczni Bartłomiej Czech, który zakończył rywalizację chłopców starszych na drugim stopniu podium. Świetne, ósme miejsce padło łupem Marcina Bobaka, natomiast Patryk Bednarz był 32. W zmaganiach dwuboistów Bartłomiej Czech finiszował na piątej pozycji, Marcin Bobak był 12, natomiast Patryk Bednarz dobiegł do mety na 16 pozycji.

Zawodnicy Klubu Sportowego KS Chochołów objęci są wieloletnim projektem rozwoju sportów zimowych na Podhalu “Projekt na medal”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.