Kurów. Dwie osoby ranne w zderzeniu samochodów (ZDJĘCIA)

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w piątek 21 października przed godziną 7 rano na terenie powiatu nowosądeckiego. W miejscowości Kurów zderzyły się dwa samochody osobowe. 

21 października o godzinie 6.46 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Kurowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Ford Focus oraz Mitsubishi Space Star.

Samochodem marki Ford podróżowało trzy osoby dorosłe, z czego jeden pasażer uskarżał się na dolegliwości zdrowotne. Samochodem marki Mitsubishi podróżował sam kierujący, który uskarżał się na dolegliwości. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej pojazdy biorące udział w zdarzeniu swoim ustawieniem blokowały jeden pas ruchu.

– Z pojazdów nastąpiły liczne wycieki płynów eksploatacyjnych. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami z których wydostały się o własnych siłach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Odłączono instalacje elektryczną w pojazdach. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu.W czasie prowadzenia działań na miejsce przybył patrol policji oraz dwie karetki – infornuje PSP Nowy Sącz.

Osoby poszkodowane po przebadaniu zostały zabrane do szpitala. Dalsze działania polegały na wsparciu działań Policji przy kierowaniu ruchem. Usunięto pozostałości po kolizji na pobocze oraz dokonano ponownej sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych po usunięciu pojazdów na pobliską drogę gruntową.

fot. PSP Nowy Sącz

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.