Frycowa. Zderzenie samochodu z jeleniem (ZDJĘCIA)

To jest wręcz nieprawdopodobne, jak bardzo niebezpieczne są dzikie zwierzęta wybiegające na drogi. Przekonał się o tym późnym tuż przed północą 31 października jeden z kierowców, który zderzył się z jeleniem w miejscowości Frycowa. Zwierze zginęło na miejscu, a kierowca nie odniósł obrażeń. 

31 października o godzinie 23.17 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nawojowa zadysponowane zostały do działań we Frycowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy Bus, który potrącił jelenia.

– Kierujący pojazdem podróżował sam i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Potrącone zwierzę padło na miejscu i znajdowało się na poboczu drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym w sposób wahadłowy. Odpięto akumulator w pojeździe, a po uzgodnieniu z Policją usunięto pojazd na pobocze drogi – informuje Państowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

Przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto elementy powypadkowe z jezdni. Działania strażaków trwały godzinę.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.