Czad zabija. Zamontuj czujkę, aby uratować życie

To urządzenie kosztuje niewiele, a może uratować ludzkie życie. Mowa o czujniku tlenku węgla, popularnie zwanego czadem. W samym tylko powiecie olkuskim doszło w miniony weekend do zatrucia się dwóch osób. Niestety 16-letni mieszkaniec Olkusza zmarł. 

Przeglądając sklepy internetowe można natknąć się na mnóstwo ofert z czujnikami tlenku węgla, czyli potocznie mówiąc czadu. Ich ceny rozpoczynają się już od 40-50 złotych. Przypominamy, że jest to gaz bezwonny, którego także nie usłyszymy oraz nie zobaczymy. Cichy zabójca atakuje szybko, zbierając śmiertelne żniwa. Od 1 października doszło do 412 interwencji związanych z CO. Niestety rannych zostały 123 osoby, a niestety 12 poniosło śmierć.

Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło wieczorem 19 listopada na terenie powiatu olkuskiego. Około godziny 20 przystąpiono do reanimacji młodej kobiety w Kosmolowie. Tu na całe szczęście udało się odzyskać funkcje życiowe u 16-latki. Mniej szczęścia miał jej rówieśnik z Olkusza, który pomimo długiej walki o życie zmarł.

Czad zabił 16-latka w Olkuszu. Młoda kobieta reanimowana

Apelujemy wszystkich o zaopatrzenie się w czujnik czadu. To małe urządzenie może uratować nasze zdrowie i życie oraz uchronić od rodzinnej tragedii, takiej jak ta w Olkuszu.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.