Policja ustala przyczyny potrącenia 15-latki w Jaroszowcu

W poniedziałek 21 listopada około godziny 17 na terenie miejscowości Jaroszowiec doszło do potrącenia w okolicy przejścia dla pieszych 15-letniej dziewczyny. Została ona przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 

Mamy najnowsze informacje dotyczące wypadku na terenie powiatu olkuskiego. W rozmowie z portalem M jak Małopolska zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformował, że poszkodowana podczas zdarzenia w Jaroszowcu to 15-letnia mieszkanka tej miejscowości. Trafiła ona do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik6 do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Jaroszowiec. Nastolatka walczy o życie po potrąceniu (ZDJĘCIA)

Samochodem osobowym marki Seat, który potrącił nastolatkę kierował 28-latek z gminy Wolbrom. Aktualnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ustalają przyczynę wypadku. Brane są pod uwagę opcje wtargnięcia na jezdnię przez pieszą lub nadmierna prędkość kierowcy i doprowadzenie do potrącenia. Wiadomo również, że do zdarzenia doszło w okolicy przejścia dla pieszych.

Stan potrąconej 15-latki z Jaroszowca po dotarciu służb ratunkowych na miejsce wypadku był określany jako ciężki. Stąd decyzja o przetransportowaniu jej do szpitala drogą powietrzną.

fot. Patrol998-Małopolska

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.