Płonął budynek gospodarczy w Stańkowej (ZDJĘCIA)

Zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna walczyły z pożarem budynku gospodarczego, do którego doszło we wtorek 22 listopada około godziny 11 w miejscowości Stańkowa. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny. 

We wtorek 22 listopada o godzinie 11.05 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Stańkowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się drewniany budynek gospodarczy, który w całości był objęty pożarem. W budynku znajdowały się drobne maszyny rolnicze oraz drewno opałowe.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  podaniu dwóch prądów gaśniczych na palący się budynek. Zbudowano zasilanie wodne do samochodów oraz zorganizowano dowożenie wody za pomocą cysterny będącej na miejscu zdarzenia – informuje PSP w Nowym Sączu.

Wykonano prace rozbiórkowe spalonych elementów konstrukcji budynku oraz chłodzono je wodą. Pokryto pogorzelisko pianą średnią w celu schłodzenia elementów konstrukcji. Miejsce zdarzenia zostało pisemnie przekazane właścicielce obecnej na miejscu zdarzenia. Działania strażaków trwały trzy i poł godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.