Trzy kilogramy marihuany u 40-letniego Tarnowianina

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi Tarnowa, który w mieszkaniu posiadał aż trzy kilogramy marihuany. Mężczyzna przyznał się do posiadania i uprawy konopi. Teraz stanie przed tarnowskim sądem. 

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zrealizowali posiadane informacje dotyczące mężczyzny, który w powiecie tarnowskim uprawiał konopie indyjskie. Początkiem listopada zatrzymali 40-latka w jego mieszkaniu, w którym posiadał niemalże 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Narutowicza.

– Podczas prowadzonych rozmów z policjantami przyznał się do posiadania i uprawy konopi, które w Polsce jest prawnie zabronione. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie podczas przesłuchania podtrzymał swoje zeznania. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich. Za naruszenie artykułów 62 § 2 i 63 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ustawodawca przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności – informuje Tarnowska Policja.

Prokurator zastosował wobec 40-latka środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, korzystając z przywilejów artykułu 335 kodeksu karnego.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.