Krakowski park przy ulicy Fabrycznej może być powiększony

Kolejna ważna inicjatywa mieszkańców Krakowa, a dokładniej dzielnicy II Grzegórzki. Powstała petycja, która ma na celu zmotywowanie władz miast w sprawie finalizacji prowadzonych od trzech lat rozmów dotyczących powiększenia obszaru parku przy ulicy Fabrycznej. 

Miejski radny i działacz społeczny Łukasz Gibała w swoim najnowszym wpisie na łamach mediów społecznościowych informuje o możliwości powiększenia ponad 7-krotnie istniejącego parku przy ulicy Fabrycznej w Krakowie. “Kieszonkowy” obszar może stać się kolejnym, zielonym terenem tak bardzo potrzebnym mieszkańcom dzielnicy Grzegórzki oraz całego miasta.

– Jest też szansa, żeby ten park powiększyć nawet 7-krotnie, ale potrzebna jest tutaj współpraca władz miasta z PKP. Tymczasem od 3 lat niewiele się w tej kwestii wydarzyło, trwają bezowocne rozmowy i potrzebne jest jakieś „przełamanie”. Presja społeczna ma bardzo duże znaczenia, dlatego zachęcam Was do podpisywania petycji w tej sprawie – pisze Łukasz Gibała.

Powstała specjalna petycja w tej sprawie. Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy i rewitalizowania kolejnego zaniedbanego terenu na terenie Krakowa. Będzie to kolejne miejsce do spędzenia wolnego czasu na łonie przyrody. Poniżej treść petycji oraz link.

My, mieszkańcy Krakowa, a szczególnie mieszkańcy dzielnicy II Grzegórzki apelujemy do prezydenta miasta Krakowa i spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. o finalizację prowadzonych od ponad 3 lat rozmów w sprawie powiększenia obszaru parku przy Fabrycznej o działki nr 503/32, 503/33, 503/34 i 503/35 (Śródmieście obr. 5). W 2019 r. na skutek inicjatywy obywatelskiej i uchwały Rady Miasta Krakowa zapadała decyzja władz miejskich i Ministra Infrastruktury o powstrzymaniu się od zbywania posiadanych w rejonie ul. Fabrycznej działek, co otworzyło drogę do stworzenia w tym miejscu ogólnodostępnego parku. Kiedy dodatkowo w 2020 r. projekt wygrał w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa liczyliśmy na szybką finalizację rozmów ws. przejęcia działek przez Gminę Miejską Kraków, ale niestety jak widać do dnia dzisiejszego nie udało się wypracować porozumienia.

Dlatego apelujemy do Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na ten cel, a do władz spółki PKP S.A. o jak najszybsze przystąpienie do sprzedaży lub zamiany gruntów, które powiększą obszar parku o dodatkowe 1,2 hektara terenów, a to ponad 7 x więcej niż dotychczasowa powierzchnia parku przy Fabrycznej.

Mieszkańcy Krakowa

LINK DO PETYCJI

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.