Źle przygotowany turysta zabłądził w okolicy Rysów (ZDJĘCIA)

Często brak przygotowania i znajomości terenu w Tatrach może zakończyć się tragicznie. Tak było w przypadku turysty, który w środę 23 przed południem zabłądził podczas wędrówki na Rysy. A akcji ratunkowe wzięli udział ratownicy TOPR oraz wojskowy helikopter. 

– Dzisiaj o godz. 10:32 do Topr zadzwonił turysta, który samotnie wybrał się na Rysy. W trakcie podejścia poruszając się po śladach na śniegu, zszedł ze szlaku i wszedł aż na wierzchołek Niżnich Rysów. Dopiero tam zorientował się, że pobłądził i wobec słabego przygotowania i nieznajomości terenu poprosił o pomoc – opisują okoliczności akcji ratunkowej TOPRowcy.

Ratownicy z pomocą wojskowego śmigłowca próbowali dolecieć na miejsce, jednak zalegająca w okolicy wierzchołka gęsta mgła, uniemożliwiła szybką ewakuację turysty. Wobec tego dwóch ratowników zostało dowiezionych na Bulę pod Rysami, skąd pieszo dotarli do turysty i z pomocą liny sprowadzili go bezpiecznie z powrotem. Dalej ratownicy i ratowany wojskowym śmigłowcem zostali przetransportowani do Zakopanego.

fot. TOPR

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.