Życie 4-latki uratowane przez strażaków z Wieliczki

Bohaterka postawa strażaków z OSP Wieliczka i JRG Wieliczka uratowała życie 4-letniej dziewczynki, u której podczas zadławienia doszło do niewydolności oddechowej. Dramatyczna akcja miała miejsce w czwartek 24 listopada po godzinie 21. 

24 listopada o godzinie 21:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zagrożeniu życia 4-letniej dziewczynki. Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie zadysponował zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wieliczce oraz OSP Wieliczka. Po przybyciu na miejsce pod wskazany adres okazało się, że brama oraz furtka na teren posesji są zamknięte. Strażacy wiedząc, że liczy się każda sekunda przeskoczyli przez ogrodzenie i dostali się do budynku, w którym zastali 4-letnią dziewczynkę z niewydolnym oddechem na skutek zadławienia. Po udzieleniu czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przywrócony został prawidłowy oddech u dziewczynki. Poszkodowana następnie została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Akcje, w których poszkodowane są dzieci należą do jednych z  najtrudniejszych dla strażaków. Szybki dojazd oraz determinacja kierującego działaniem ratowniczym pozwoliły skutecznie podjąć czynności mające na celu ratowanie życia dziewczynki.

W dniu dzisiejszym strażacy otrzymali telefoniczne podziękowania od rodziców 4-letniej dziewczynki za skutecznie przeprowadzoną akcję ratowniczą.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.