Kierowca na zakopiance otrzymał 28 punktów karnych

Wyprzedzanie na pasach, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h oraz samochód bez aktualnych badań technicznych to wykroczenia kierowcy pojazdu na nowotarskich blachach, którego w Głogoczowie atrzymali policjanci grupy SPEED. Łącznie prowadzący uzyskał 28 punktów karnych i stracił prawo jazdy. 

W poniedziałek (tj. 21 listopada br.) policjanci z grupy  SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie pełniąc służbę w miejscowości Głogoczów na drodze krajowej nr 7, około godziny 9.30 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen. 44 – letni kierujący wyprzedzał bowiem inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, równocześnie przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h, tj. jechał 101 km/h.

– Ponadto jego pojazd nie posiadał aktualnego badania technicznego, za co został mu zatrzymany dowód rejestracyjny. W związku z popełnionymi wykroczeniami, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tys. zł oraz 28 punktami karnymi. Za przekroczony limit 24 punktów karnych zostało mu zatrzymane prawo jazdy – informuje Małopolska Policja

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz wykroczenia w rejonach przejść dla pieszych są rażącymi naruszeniami prawa, które przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Dodatkowo okres jesienno – zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach należy szczególnie uważać, korzystając z dróg.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.