Silnie zatrzęsło ziemią w Trzebini oraz Libiążu

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy Trzebini i okolic w środowy wieczór 23 listopada. Radny Miasta Trzebinia Wojciech Hajduk poinformował o trzęsieniu ziemi, które najbardziej było odczuwalne w Centrum oraz na Osiedlu Piaski i Widokowym. Magnituda wstrząsów wyniosła ponad 3 stopnie w skali Richtera.

Wstrząs prawdopodobnie pochodził z kopalni Janina w Libiążu, odczuwalny dość mocno w rejonie Trzebini. Do trzęsienia ziemi o magnitudzie ponad 3 stopni doszło w środę 23 listopada przed godziną 17. Mieszkańcy jednego z budynków wezwali straż pożarną, jednak zniszczenia nie zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Silne wstrząsy były odczuwalne w środowe popołudnie na terenie Trzebini. Wojciech Hajduk informuje również o zniszczeniach budynku przy ulicy księdza Luzara. – Silny wstrząs odczuwalny w centrum Trzebini, jak również na Osiedlu Piaski i Widokowym. Podejrzenie zaburzenia ścian budynku w rejonie ulicy księdza Luzara – informuje radny.

Libiąż trzęsło na Flagowce i w okolicach. Chrzanów os. Południe centrum miasta aż do Kątów. Masakra tak silnego wstrząsu jeszcze nie było, wszystko się przesuwało okropne – pisze w komentarzu jedna z internautek.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.