Pięciu biało-czerwonych z punktami w Trondheim

Dawid Kubacki był najlepszym z Polaków w środowym konkursie Pucharu Świata i cyklu Raw Air w norweskim Trondheim. Punkty zdobyli jeszcze Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot. Zwyciężył Stefan Kraft, drugi był Daniel Tschofenig, natomiast trzeci kolejny z Austriaków Jan Hoerl.
Na zdjęciu Dawid Kubacki, czternasty zawodnik środowego konkursu w Trondheim

Autor: Jakub Kurek

Pierwsza seria przyniosła bardzo pozytywne wyniki Biało-Czerwonych. W czołowej „10” znalazł się Dawid Kubacki (9. miejsce, 127,5 m). Za nim z niewielką stratą plasowali się Kamil Stoch (13. lokata, 124,5 m) i Aleksander Zniszczoł (17. pozycja, 124 m). Awans do finałowej serii wywalczyli także Piotr Żyła (24. miejsce, 127 m) i Maciej Kot (27. lokata, 124,5 m). Ze świetnej strony pokazali się Austriacy. Na czele znajdowała się trójka podopiecznych trenera Andreasa Widhoelzla - Stefan Kraft, Daniel Tschofenig i Jan Hoerl.

W finałowej rundzie Polacy zaprezentowali się nieco słabiej. Żaden z nich nie utrzymał swojej pozycji po pierwszym skoku. Ostatecznie najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który ukończył zmagania na 14. miejscu. 18. był Aleksander Zniszczoł, 19. Kamil Stoch, a Piotr Żyła i Maciej Kot zamknęli czołową „30”. Najlepsi z pierwszej serii potwierdzili swoją dobrą dyspozycję - zwyciężył Kraft, drugi był Tschofenig, zaś trzeci Hoerl. Austriaków na podium dzieliły zaledwie 3 punkty.