Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nietypowe ćwiczenia w oświęcimskim szpitalu - Małopolscy ratownicy uczą się, jak przetrwać!

Ratownicy od zawsze pomagają nam wszystkim, ale ostatnie sytuacje pokazują, że nie każdy to docenia. Dziś w Oświęcimiu rozpoczęło się specjalne szkolenie z zakresu samoobrony, które mają ich uchronić przed niebezpiecznymi pacjentami. Zobacz, czego się uczyli.
Szkolenie ratowników medycznych w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.
Szkolenie ratowników medycznych w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

Autor: Foto: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie

Źródło: https://malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=17120

Podziel się
Oceń

Nietypowe ćwiczenia w oświęcimskim szpitalu

W Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu rozegrały się nietypowe sceny. Zamiast pacjentów, na korytarzach i w karetce ćwiczyli... ratownicy medyczni! Wszystko to w ramach pierwszego z cyklu szkoleń koordynowanych przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara. Celem? Nauczyć ratowników, jak reagować na agresję i zagrożenia, które mogą spotkać ich podczas akcji ratunkowych.

Ważne wsparcie władz województwa

W otwarciu szkolenia wzięli udział dyrektor Wydziału Zdrowia Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Joanna Bogacz oraz pełnomocnik wojewody małopolskiego 1 do spraw ochrony zdrowia Jerzy Friediger. To oni podkreślali, jak ważna jest ochrona tych, którzy na co dzień ryzykują własne życie, by ratować innych.   

Alarmujący głos wojewody

"Coraz częściej ci, którzy jadą ratować ludzkie życie, są narażeni na utratę zdrowia, a tragiczne zdarzenia pokazały, że niejednokrotnie także i życia" – alarmuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. "Nie na skutek działań ratunkowych, nie w pożarze czy wypadku, ale na skutek agresji osób, którym spieszą z pomocą. Rozpoczynamy cykl szkoleń dla ratowników medycznych, aby mogli skutecznie reagować na sytuacje, które dla nich samych mogą stanowić zagrożenie."

Profesjonalni instruktorzy i intensywny trening

Na pierwszym szkoleniu pojawiło się 21 ratowników medycznych z Małopolski. Wiedzę i umiejętności przekazywali im funkcjonariusze krakowskiej Grupy Interwencyjnej z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie. To doświadczeni profesjonaliści, którzy na co dzień mają do czynienia z trudnymi i niebezpiecznymi sytuacjami.

Ćwiczenia w realnych warunkach

Ćwiczenia nie ograniczały się jedynie do sali wykładowej. Ratownicy trenowali w warunkach, w jakich najczęściej pracują: w niewielkich pomieszczeniach, na korytarzach, a nawet wewnątrz karetki. Uczyli się podstawowych technik samoobrony, rozpoznawania pierwszych sygnałów zagrożenia oraz skutecznych metod obrony przed uderzeniami i kopnięciami.

Bezpieczeństwo ratowników priorytetem

To nie są sceny z filmu akcji! To realia pracy ratowników medycznych. Dzięki takim szkoleniom mają oni zyskać pewność siebie i umiejętności, które pozwolą im bezpiecznie nieść pomoc potrzebującym.

Chcesz wiedzieć więcej o bezpieczeństwie w Małopolsce i pracy służb ratunkowych? Odwiedzaj regularnie M jak Małopolska!

#RatownicyMedyczni #Oświęcim #Małopolska #Bezpieczeństwo #Szkolenie #Agresja #Karetka #WojewodaMałopolski #GoogleNews #GoogleDiscover


Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama