Wisła Kraków cudem wyrywa trzy punkty w Pruszkowie!

Cóż to był za mecz w Pruszkowie!!! Wisła Kraków w piątkowym spotkaniu 28 kolejki Fortuna 1 Ligi pokonała miejscowy Znicz 3:2 mimo, iż przegrywała 0:2. Losy ligowej potyczki odwrócili w głównej mierze zmiennicy Dawid Junca i Michał Żyro. To była prawdziwa droga z piekła do nieba...
Na zdjęciu świętujący zwycięstwo w Pruszkowie piłkarze Wisły Kraków

Autor: Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Sensacja wisiała w powietrzu, gdy po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Piłkarze Wisły zagrali słabo, popełniając błędy w obronie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Bramki dla Znicza zdobyli Krystian Tabara (5. minuta) i Paweł Moskwik (22. minuta). Dwie znakomite asysty zanotował były reprezentant Polski Radosław Majewski.

Biała Gwiazda pomimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki nie była w stanie stworzyć nawet jednej, dogodnej sytuacji. Warto podkreślić, że Znicz mimo przytłaczającej przewagi Krakowian oddał tyle samo strzałów, co dokładnie podsumowuje fatalne, być może najgorsze w całym sezonie 45 minut Wiślaków.

Druga połowa przyniosła jednak zwrot akcji. Do gry weszli rezerwowi, którzy tchnęli ducha w grę krakowian. Po raz kolejny okazało się, że trener Albert Rude miał nosa. David Junca zanotował dwie asysty, a Michał Żyro strzelił gola i wywalczył rzut karny.

To właśnie po nim, w 78. minucie, Ángel Rodado pewnie pokonał bramkarza Znicza i dał Wiśle cenne trzy punkty. Gospodarze w drugiej części ligowego starcia byli niewidoczni, rozpaczliwie się broniąc. Dwie znakomite i co najważniejsze bramkowe akcje to było za mało na zdobycie choćby punktu.

To pierwsze zwycięstwo Wisły w lidze od ponad miesiąca. Krakowianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli, jednak wszyscy rywale w walce o awans mają do rozegrania spotkanie w trwającej kolejce. Ważne, że po mękach piłkarze Białej Gwiazdy przerwali fatalną passę w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Kluczowe momenty meczu:

• 5 minuta: Krystian Tabara otwiera wynik meczu.
  • 22 minuta: Paweł Moskwik podwyższa prowadzenie Znicza.
  • 53 minuta: Michał Żyro zdobywa kontaktową bramkę.
  • 70 minuta: Alan Uryga wyrównuje po dośrodkowaniu Davida Junci.
  • 78 minuta: Ángel Rodado wykorzystuje rzut karny i daje Wiśle zwycięstwo.

Bohaterowie meczu:

• David Junca: Dwie asysty i kluczowa rola w ofensywie Wisły.
  • Michał Żyro: Gol i wywalczony rzut karny.
  • Ángel Rodado: Pewnie wykorzystany rzut karny.

Ten mecz pokazuje, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Wisła, która w pierwszej połowie wyglądała na drużynę skazaną na porażkę, zdołała wyrwać dramatyczne zwycięstwo. To z pewnością doda pewności siebie Krakowianom przed kolejnymi meczami.