Wieczysta Kraków gromi w strugach deszczu!

Mimo niesprzyjającej pogody, Wieczysta Kraków pewnie pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 w meczu 3 ligi - Grupy IV. To zwycięstwo umocniło pozycję Wieczystej na czele tabeli.
Na zdjęciu świętujący zdobycie bramki piłkarze Wieczystej Kraków

Autor: Wieczysta Kraków

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Łukasz Mazurek wykorzystał podanie Macieja Kołoczka i umieścił piłkę w siatce. Wieczysta wyrównała jednak jeszcze przed przerwą, a bramkę zdobył Tomasz Swędrowski po zamieszaniu w polu karnym KSZO.

Druga połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Wieczystej. Gospodarze wykorzystali ulewę, która rozpętała się nad Krakowem, i zdobyli trzy bramki w ciągu 10 minut. Najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Mak po dośrodkowaniu Denysa Faworowa, a następnie wynik podwyższyli Karol Danielak i Michał Fidziukiewicz.

Dzięki temu zwycięstwu Wieczysta utrzymała 10-punktową przewagę nad drugą Siarką Tarnobrzeg.

Kluczowe momenty meczu:

• 8' - Łukasz Mazurek (KSZO) 1:0
  • 38' - Tomasz Swędrowski (Wieczysta) 1:1
  • 77' - Michał Mak (Wieczysta) 2:1
  • 80' - Karol Danielak (Wieczysta) 3:1
  • 84' - Michał Fidziukiewicz (Wieczysta) 4:1

Wieczysta Kraków kontynuuje marsz po awans do 2 ligi. Kolejnym rywalem krakowskiej ekipy będzie Unia Tarnów, więc kibice doczekają się kolejnych derbów Małopolski.