Hutnik Kraków wygrywa derbowe starcie z Sandecją!

W sobotnim meczu II ligi Hutnik Kraków pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0. Jedyny gol w tym spotkaniu zdobył Marcin Wróbel w 37. minucie.
Na zdjęciu Marcin Wróbel świętujący zdobycie bramki

Autor: Hutnik Kraków

Spotkanie od początku było wyrównane. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramki, ale dopiero pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie wyszedł Hutnik. Po rzucie z autu Krystian Lelek zagrał do Marcina Wróbla, który sprytnym trąceniem piłki pokonał bramkarza Sandecji.

W drugiej połowie gospodarze próbowali odrobić straty, ale Hutnik skutecznie bronił prowadzenia. W 54. minucie Łotysz Rakels mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał został świetnie obroniony przez Martina Polaceka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Hutnik Kraków mógł cieszyć się z cennego zwycięstwa. Dzięki tej wygranej piłkarze z Nowej Huty awansowali na czwarte miejsce w tabeli, a Sandecja coraz bliżej jest spadku do rozgrywek III-ligowych.