Iga Świątek wygrywa turniej w San Diego

Tenisistka numer “1” światowego rankingu Iga Świątek po raz ósmy w tym roku wygrała turniej rangi WTA. Na kortach Barnes Tennis Center w San Diego po trzysetowym pojedynku Polka pokonała Chorwatkę Donnę Vekić 6:3, 3:6, 6:0.

Pierwszy set pojedynku w finale turnieju rangi WTA500 w amerykańskim San Diego nie wróżył problemów. Polka w szóstym gemie przełamała Vekić i po 40 minutach zwyciężyła 6:3. Przebieg drugiej odsłony spotkania był podobny, ale do głosu doszła Chorwatka, przełamała Igę Swiątek i wyrównała stan meczu o tytuł.

To tylko podrażniło Igę Świątek. Nasza rakieta numer “1” w rankingu WTA wrzuciła niebotyczny poziom, grając w trzecim secie jak z nut. Dobry serwis, idealne uderzenia i akcje, po których ręce same składały się do oklasków spowodowały pełną demolkę Donny Vekić i zwycięstwo 6:0, a w całym spotkaniu 6:3, 3:6, 6:0.

Dla Polki to już ósmy w 2022 roku tytuł w turnieju rangi WTA. Polka ma już ponad 10 000 punktów w rankingach WTA oraz WTA Race oraz ogromną przewagę nad rywalkami. Iga Światek wygrała wielkoszlemowe French Open i US Open, a także imprezy w Dosze, Miami, Indian Wells, Rzymie, Stuttgarcie i teraz w San Diego.