Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wiesław Ochman zaprosił na niezwykłe tanga i walce

Tym razem Pan Rektor AGH - prof.dr hab. inż. Jerzy Lis zaprosił wielbicieli muzyki na koncert pt. “Niezwykłe tanga i walce” będący częścią cyklu “Wiesław Ochman i Jego Goście”.
Wiesław Ochman zaprosił na niezwykłe tanga i walce

Autor: Wanda Jabłońska

Podziel się
Oceń

Światowej sławy tenor Wiesław Ochman to nie tylko śpiewak operowy o barwie lirycznego tenora. Znany jest również jako reżyser, malarz, działacz kulturalny oraz absolwent krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, w której to uczelni uzyskał dyplom magistra inżyniera z dziedziny ceramiki. Jest laureat wielu nagród i odznaczeń. Zaliczyć do nich należy m.in. Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Orderu Uśmiechu, a także Order Odrodzenia Polski. Dzięki występom na deskach najsłynniejszych oper świata cieszy się zasłużonym międzynarodowym uznaniem.

Już podczas studiów rozpoczął naukę śpiewu i zaczął występować jako solista w Zespole Pieśni i Tańca AGH “Krakus”. Po otrzymaniu dyplomu magistra został zaangażowany do pracy w Operze Śląskiej. Wówczas podjął decyzję o rozpoczęciu profesjonalnej kariery muzycznej.

Uczestnicy koncertu, który odbył się 23 marca 2025 mieli możliwość odbycia niepowtarzalnej podróży od walca wiedeńskiego, aż po tango argentyńskie. A wszystko to dzięki artystom zaproszonym przez maestro Wiesława Ochmana. 

Mieliśmy możliwość podziwiania:

  • Magdalena Lechowska, Ewa Warta-Śmietana, Sylwia Zelek, Wiesław Ochman, Witold Wrona - śpiew

  • Izabela Dzierwa-Pabin, Marcelo Carreño – taniec,

  • Zuzanna Frank, Ewelina Keller, Maxsim Berko, Michał Kępka - tancerze Baletu Cracovia Danza

  • Mateusz Dudek-akordeon

  • Bartosz Kolsut - bandoneon

  • Forum Koncertowe Orchestra pod dyr. Mateusz Dudka

  • koncert poprowadzili Ewa Warta-Śmietana i Wiesław Ochman.

Bandoneon to instrument z grupy idiofonów dętych klawiszowych (według innej klasyfikacji należy do grupy aerofonów), rodzaj harmonii ręcznej w typie concertiny, często mylony z akordeonem. Posiada 88 lub więcej guzików i czworokątną obudowę.

Przez około 2 godziny towarzyszył nam cudowny śpiew, piękny taniec, przepiękne stroje, niesamowita scenografia świateł i efekty specjalne. To wszystko zachwyciło niejednego widza i zapewne zostanie na długo w pamięci uczestników koncertu. 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama