Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
NEWSY :
Reklama
Reklama
Reklama

Monitoring – jaki system wybrać do domu?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, pozwalających w naprawdę skuteczny sposób zabezpieczyć swoją nieruchomość. Jednym z nich jest monitoring, który umożliwia kontrolowanie tego, co dzieje się zarówno wokół domu, jak i w wewnątrz niego. Jeśli zastanawiasz się, jaki system monitoringu wybrać, zapraszamy Cię do lektury naszego artykułu, w którym opisujemy najpopularniejsze rozwiązania z zakresu monitoringu!
Monitoring – jaki system wybrać do domu?
Podziel się
Oceń

Monitoring – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wybierając system monitoringu do swojego domu, zwróć uwagę przede wszystkim na rozdzielczość kamer. Im będzie większa, tym wyższą jakość obrazu pozwolą uzyskać. Warto sprawdzić również, czy kamery posiadają funkcję doświetlania obrazu w ciemności. Bardzo przydatną opcją jest także automatyczne powiększanie obrazu. Ponadto istotny jest również kąt i zakres obejmowanego pola widzenia.

Monitoring analogowy – czym się wyróżnia?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku jest monitoring analogowy (https://www.montersi.pl/monitoring-analogowy-hd). Jest on wykorzystywany głównie do zabezpieczania obiektów przemysłowych czy też biurowych. Maksymalna rozdzielczość obrazu sięga w tym przypadku 704×574 pikseli, która jest wystarczająca, by rozpoznać osoby i obiekty. Jeśli kamery są rozmieszczone w sposób właściwy (m.in. przy wyjściach, na tyłach posesji, przy balkonie czy tarasie), mogą zapewniać obraz o naprawdę dobrej jakości.

W przypadku tego systemu – oprócz kamer – bardzo ważny jest też wybór rejestratora odpowiedzialnego za zapisywanie nagranego materiału. Wybierając monitoring analogowy do ochrony swojego domu, zdecyduj się na taki rejestrator, który umożliwia zapis danych na dysku twardym.

Monitoring IP – kiedy się sprawdzi?

Monitoring IP to znacznie nowocześniejsze rozwiązanie w porównaniu do monitoringu analogowego. Opiera się on na technologii cyfrowej i ma przypisany własny numer IP.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie kamer, wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku wersji analogowej. Natomiast tym, co odróżnia te dwa systemy, jest rozdzielczość. Przy monitoringu IP jest ona znacznie większa, dzięki czemu w przypadku tych kamer można wychwycić dużo więcej szczegółów. Sprawdź jakie parametry mają kamery kopułkowe IP - https://www.montersi.pl/kamery-kopulkowe-ip

Warto jednak pamiętać, że większa rozdzielczość oznacza pliki zawierające duże ilości danych, stąd też pojemność rejestratora musi być dosyć spora. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? Do wyboru są dwie opcje: rejestrowanie materiału za pomocą komputera PC lub rejestratora cyfrowego. W pierwszym przypadku wymagany jest komputer ze specjalnym oprogramowaniem, zaś drugie rozwiązanie to samodzielne urządzenie z zaimplementowanym software’em, które jest kompatybilne z systemami kamer IP i energooszczędne.

Montaż monitoringu możesz zlecić fachowcom przez sprawdzoną platformę instalatorów – Montuj.to


Napisz komentarz

Komentarze

WKRÓTCE W KINACH
Reklama
Reklama
Dołącz do nas!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama