Mecz niewykorzystanych okazji. Cracovia remisuje z Jagiellonią

Po słabszym początku, Cracovia przejęła inicjatywę, ale nie zdołała pokonać Jagiellonii Białystok, w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Piłkarze "Pasów" grali dobrze, ale byli nieskuteczni i nie zdołali wygrać.

Źródło: Twitter/Canal+Sport

Oceny piłkarzy Cracovii (skala 1-10):

Lukas Hrosso (4,5) - Niepewnie zachował się przy golu Jesusa Imaza, który uderzał zza połowy. W drugiej połowie był już błędu nie popełnił, choć nie miał wielu okazji do wykazania się.

Cornel Rapa (6) - w końcówce pierwszej połowy, po jego akcji musiał interweniować Zlatan Alomerović. Poza tym pewny w defensywie.

Arttu Hoskonen (6) - W 82. minucie został ukarany żółtą kartką. Wcześniej pokazał się w ofensywie. W 34. minucie, precyzyjnie wrzucał na głowę Bochnaka. Walczył o górną piłkę z Michałem Pazdanem i Tarasem Romanczukiem. Ich nieporozumienie zakończyło się samobójczym golem autorstwa tego drugiego.

Virgil Ghita (5) - Pewny w defensywie. W 63. minucie uderzał głową, po wrzucie z autu, ale nie trafił w bramkę.

Jakub Jugas (4,5) - Zaraz po pierwszym golu, Imaz mógł strzelić drugiego. Swoją niefrasobliwą interwencją pomógł mu Jugas, który wślizgliem chciał wybijać piłkę, ale trafiła ona pod nogi hiszpańskiego napastnika Jagiellonii, który uderzył w słupek.

Takuto Oshima (5) - Aktywny, nie boi się brać gry "na siebie". Często jednak niewiele z tego wynika.

Mateusz Bochnak (4) - W 34. minucie w miał świetną sytuację. Był niepilnowany, ale głową nie zdołał trafić do bramki.

Karol Knap (5,5) - Miał kilka ciekawych akcji. Poza tym dobrze wyrzycał auty, po których Cracovia stwarzała zagrożenie.

Michał Rakoczy (5,5) - W 19. minucie stworzył sobie dobrą sytuację. Wyprzedził Tomasa Prikryl i uderzał z ostrego kąta, ale Alomerović zdołał odbić piłkę.Dużo gorzej zachował się w 72. minucie, kiedy fatalnie spudłował, dobijając uderzenie Makucha.

Patryk Makuch (6) - Był aktywny. Dobrze się zastawiał i dogrywał. W 72. minucie sam znalazł się w dobrej sytuacji, ale trafił w słupek.

Benjamin Kallman (5,5) - Niezbyt widoczny. Właściwie pokazał się tylko raz. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy "dostał prezent" od Alomerovicia, który zagrał mu pod nogi. Fin nie zdołał jednak trafić w bramkę..