W części seminaryjnej odbywały się panele dotyczące technologii, zagadnień materiałowych i badawczych oraz przedstawiane były rozwiązania wykorzystania np. druku 3D do produkcji części lotniczych, czy też w weterynarii.
Druk 3D nie bez powodu nazywany jest technologią przyszłości. W Grupie Azoty w ramach nowej strategii kładziemy mocny nacisk na to, aby obniżać ślad węglowy i aby nasza produkcja odbywała się w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Warto podkreślić, że technologia druku 3D bardzo mocno wpisuje się w szeroko pojętą tematykę zrównoważonego rozwoju. Stąd też jesteśmy przekonani, że w ciągu kolejnych lat te technologie będą nadal zyskiwały bardzo szerokie grono zwolenników – nie tylko hobbystów, ale także przedstawicieli przemysłu - podkreślał na otwarciu konferencji Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Ta konferencja to budowanie świadomości nowych rozwiązań, wymiana wiedzy w jakim kierunku zmierza przemysł i jakie powinniśmy wprowadzać rozwiązania w druku 3D, aby nadążać za gospodarką. Jest znakomitym miejscem, gdzie możemy porozmawiać o nowych pomysłach na temat technologii przyrostowych. Nasza branża szybko się rozwija, w niej „trzeba iść, żeby stać w miejscu, a biec, żeby być innowacyjnym” – dodaje Jarosław Kozak, Prezes Technology Applied Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A. jest czołowym producentem filamentów do druku 3D na rynku polskim. Od 2020 roku sprzedaje filamenty pod marką Tarfuse®. Podstawowym surowcem do produkcji jest wytwarzany w Grupie Azoty S.A. wysokiej jakości poliamid 6 i jego modyfikowane odmiany. Są to filamenty podstawowe, techniczne i specjalne np. o właściwościach antybakteryjnych. W portfolio są także filamenty w pełni biodegradowalne. Po zakończeniu procesu biodegradacji pozostają tylko naturalne i nieszkodliwe substancje, takie jak woda, CO2 i materia organiczna.
Filamenty powstają w Centrum Materiałów do Druku 3D Grupy Azoty, znajdującym się w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Tarnowie.
Napisz komentarz
Komentarze