Ambitnie walczyły, ale to nie wystarczyło. Piłkarki Wisły Kraków przegrały finał Pucharu Polski MZPN

Działo się w finale Małopolskiego Pucharu Polski kobiet! Zwyciężyła faworyzowana UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna, ale piłkarki Wisły Kraków napsuły im sporo krwi i mecz zakończył się wynikiem 4:3.
Piłkarki UKS 3 II Staszkówka Jelna, z czekami za zwycięstwo w Pucharze Polski MZPN
Piłkarki UKS 3 II Staszkówka Jelna zdobyła Puchar Polski MZPN

Źródło: Facebook/uksstaszkowka.jelna

Od początku wyraźną przewagę miała ekipa rezerw pierwszoligowca, ale grało tam sporo zawodniczek, które też występują na tym poziomie rozgrywkowym. Wiślaczki, na co dzień, grają w III lidze.

Nic dziwnego, że piłkarki UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna, od początku miały zdecydowaną przewagę. W efekcie, już w 18. minucie, ta drużyna objęła prowadzenie. Do siatki trafiła Clara Gomes.

Dwie minuty później, ta sama zawodniczka, miała okazję na podwyższenie wyniku. Po rzucie karnym, odgwizdanym w kontrowersyjnych okolicznościach, wykazała się jednak Klaudia Kurek, która obroniła strzał Brazylijki.

Ta sytuacja była impulsem, dla Wiślaczek, do odważniejszej gry. W efekcie, w 26. minucie, doprowadziły do wyrównania. W polu karnym faulowana była Weronika Jaskółka, a "jedenastkę" wykorzystała Kinga Łatka.

Emocje w końcówce. UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna z Pucharem Polski MZPN

Wydawało się, że do przerwy, Wiślaczki zdołają utrzymać korzystny dla siebie wynik, ale w 40. minucie, bramkę zdobyła Aleksandra Cygan.
Ta sama zawodniczka, trafiła też zaraz po przerwie, i UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna, po 49. minutach, prowadziła 3:1.

Kwadrans przed końcem, wynik podwyższyła Weronika Dudka. Wiślaczki jednak nie składały broni i walczyły do końca. W efekcie, w końcówce zrobiło się ciekawie, bo podopieczne Mateusza Króla strzeliły dwa gole. W 85. minucie, Łatka wykorzystała sytuację sam na sam, a 3 minuty później Jaskółka popisała się celnym strzałem z dystansu. Na więcej jednak zabrakło czasu i to zespół UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna zdobył Puchar Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

UKS 3 Weronica II Staszkówka Jelna – Wisła Kraków 4:3

Bramki: Gomes (18.), Cygan (40., 49.),  Dudka (75.) - Łatka (26. karny, 85.), Jaskółka (88.)

Staszkówka Jelna: Sadłoń – Haberna, Fryczek, Duda – Gomes, Dziób (65 Gniadek), Tomasik, Beczkowska (46 Golonka) – Lichoń, Dudka, Cygan

Wisła: Kurek – Zwolenik (75 Markiewicz), Dąbrowska, Łagowska, Mikulińska (78 Korczek) – Dudek, Kokoszka, Sobolewska (87 Jajeśnica), Łatka – Kuciel (87 Pokorniak), Jaskółka