Wisła Kraków U-19 demoluje Cracovię 7:0 i utrzymuje się w CLJ!

Młodzi Wiślacy w imponującym stylu rozprawili się z Cracovią w derbowym meczu U-19, wygrywając aż 7:0. Tym samym zapewnili sobie utrzymanie na poziomie Centralnej Ligi Juniorów.
Na zdjęciu strzelec jednej z bramek Jakub Krzyżanowski

Autor: Wisła Kraków

Sobotnie spotkanie w myślenickim ORLEN OIL Centrum Treningowym od początku było jednostronne. Już w 9. minucie prowadzenie Białej Gwieździe dał Hugo Woyna-Orlewicz, a chwilę później Dawid Gap podwyższył wynik. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się również Tomasz Dusik i ponownie Woyna-Orlewicz.

Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa. Gap doprowadził do wyniku 5:0, a następnie gole strzelili Jakub Krzyżanowski i Borys Płotka. Ostatecznie mecz zakończył się imponującym zwycięstwem Wisły 7:0.

To był fantastyczny mecz w wykonaniu juniorów Wisły Kraków! Pokazali charakter, wolę walki i świetną technikę. Gratulujemy zasłużonego zwycięstwa i utrzymania w CLJ! Szkoda, że w trakcie sezonu Krakowianie nie grali w ten sposób.

Wisła Kraków U-19: Jakub Stępak – Maciej Pachel, Radosław Skała (K), Maciej Jania, Jakub Krzyżanowski – Maciej Kuziemka, Bartłomiej Sowa (79’ Kacper Symula), Karol Dziedzic, Dawid Gap (82’ Yehor Khromykh) – Tomasz Dusik (70’ Mateusz Stanek)(72’ Wiktor Benedyktowicz), Hugo Woyna-Orlewicz (82’ Borys Płotka)

Bramki: 2x Woyna-Orlewicz, 2x Gap, Dusik, Krzyżanowski, Płotka