Wystawa z zastosowaniem immersyjnej technologii przedstawia zwiedzającym wielozmysłowe, zaprojektowane środowisko. Ten wciągający pokaz sztuki oprócz elementów wizualnych może zawierać mieszaninę dźwięków, tekstur, wibracji czy nawet zapachów.
Efekt immersji w sztuce stosowany jest od niedawna. Twórcy gier wykorzystują go od lat.
Wystawa przedstawia jedno z największych dzieł światowej kultury - Kaplicę Sykstyńską. Przygotowując wystawę, po raz pierwszy w historii wystaw immersyjnych, jej twórcy wykorzystali innowacyjne rozwiązania technologiczne.
Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie ta znana świątynia została przedstawiona w immersyjnej formule, w skali 1:1. Freski z kaplicy zostały pokazane w naturalnej wielkości. Wystawa oraz jej program zostały przygotowane w ścisłej współpracy z Muzeami Watykańskimi.
Dzięki przygotowanej w ten sposób ekspozycji, możemy udać się w podróż przez świat Renesansu, a podczas podróży podziwiać mistrzów malarstwa i ich dzieła stworzone 500 lat temu.
Wchodząc do pawilonów wystawienniczych rozpoczynamy podróż przez świat Renesansu i jego przedstawicieli - największych malarzy w historii takich jak Michał Anioł, Botticelli czy Perugino. Poznajemy ich wspaniałe dzieła.
W pierwszy pawilon, to spotkanie z historią i ciekawostkami Kaplicy Sykstyńskiej. Możemy podziwiać repliki najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła - Dawida i Piety.
Druga sala to przestrzeń, w której poznajemy genezę powstania dzieł w Kaplicy i ciekawostki z nimi związane.
Trzecia część wystawy, to immersyjna sala Kaplicy Sykstyńskiej. Jej wnętrze dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zostało wirtualnie odtworzone.
Dla wielu z nas wejście do odtworzonej w ten sposób Kaplicy, to jedyna możliwość zaznajomienia się z artystycznymi perełkami Renesansu.
Zwiedzającym życzę miłych wrażeń.
Napisz komentarz
Komentarze