Pogrzeb Barbary Skrzypek rozpocznie się o godzinie 13:00 w Bazylice w Gorlicach. Wcześniej, o godzinie 12:45, odprawiony zostanie różaniec. Mieszkańcy Gorlic spodziewają się przyjazdu wielu znanych osobistości, w tym prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obecność tak wielu ważnych gości budzi w mieście mieszane uczucia.
Niespodziewana śmierć po przesłuchaniu
Śmierć Barbary Skrzypek nastąpiła trzy dni po jej przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Okoliczności jej śmierci budzą wiele pytań i spekulacji. Mieszkańcy Gorlic, choć zasmuceni jej odejściem, wyrażają zaskoczenie nagłym zainteresowaniem mediów osobą, która dotychczas nie była szeroko znana w lokalnej społeczności.
W Gorlicach trwają intensywne przygotowania do uroczystości pogrzebowych. Na Cmentarzu Parafialnym, gdzie spocznie Barbara Skrzypek, wszystko jest już gotowe. Mieszkańcy miasta z troską i szacunkiem przygotowują się na ostatnie pożegnanie zmarłej.
Głos matki w żałobie. Duże zainteresowanie sprawą śmierci w Gorlicach
Matka Barbary Skrzypek z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci córki. W krótkiej rozmowie z Faktem potwierdziła datę i godzinę pogrzebu, prosząc jednocześnie o uszanowanie jej żałoby.
Mieszkańcy Gorlic z coraz większą uwagą śledzą doniesienia mediów i spekulują na temat przyczyn śmierci Barbary Skrzypek. Obawiają się również, że obecność tak wielu znanych osobistości może zakłócić spokój miasta. Jednocześnie wyrażają nadzieję, że uroczystości pogrzebowe przebiegną godnie i w atmosferze szacunku dla zmarłej.
Życiorys Barbary Skrzypek
Barbara Skrzypek urodziła się 8 stycznia 1959 roku w Gorlicach. Tam też ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera. Jej kariera zawodowa związana była z pracą w instytucjach państwowych.
W 1980 roku, po podpisaniu porozumień sierpniowych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Rady Ministrów. Przez dziewięć lat, do 1989 roku, pełniła różne funkcje, m.in. starszego referenta i starszego statystyka w kancelarii tajnej, gabinecie premiera oraz w gabinecie szefa URM. Współpracowała z czterema premierami: Wojciechem Jaruzelskim, Zbigniewem Messnerem, Mieczysławem Rakowskim oraz generałem Michałem Janiszewskim, który od 1985 roku był szefem URM.
Następnie, od 1990 roku, Barbara Skrzypek związała się z Jarosławem Kaczyńskim. W okresie współpracy z Prawem i Sprawiedliwością pełniła funkcje szefowej kancelarii oraz dyrektora biura prezydialnego partii. Była także pełnomocnikiem Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. W 2020 roku przeszła na emeryturę.
Napisz komentarz
Komentarze